ŞİRKETİNİZ DİJİTALLEŞMEYE NE KADAR HAZIR?

Bilindiği üzere, Dijital teknolojiler, sürmekte olan COVID-19 pandemisi sürecinde toplum ve vatandaşların yanı sıra şirketlerimiz için ne kadar gerekli olduklarını kanıtladılar. Evlerimize kapanıp, ofislerden, okullardan, yakınlarımızdan, sosyal alanlardan ve büyük toplantılardan uzaklaşırken, dijital çözümler bizi tüm önemli ya da gerekli olanlarla iletişim halinde tuttu, hayatın devamının en büyük destekçisi oldu. Birçok işletme ve kamu sektörü kurumu son bir yılda büyük bir “dijital sıçrama” yaptı. Birkaç ay içinde tüm dünyada dijital dönüşüm sürecinin hızlandığı ve yayıldığı görüldü. Bugün, devlet, özel sektör ve bireylerin dijital dönüşüm planları ve atacakları adımlar her zamankinden daha önemli hale geldi. Planlar, çevik, sürdürülebilir, esnek ve dünyanın gelişmiş ülkeleri ile paralel oluşturulmalıdır.

Bu bağlamda, UND Üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına “Dijitalleşme Çalışma Grubu” kuruldu. (başvuru yapmak için; lütfen tıklayınız) Ve hızlı bir şekilde çalışmalarını hayata geçirmeye başladı. Bu çalışma grubunda atılacak adımlar, yarının lojistik dünyasına yön vermesi için önem arz etmektedir.

UND Dijitalleşme Çalışma Grubu olarak, sektörümüzün dijitalleşmesi yolunda, mevcut durumu ve önceliklendirilmesi gereken konu başlıklarını oluşturmak üzere “Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Sektörü Dijitalleşme Anketi” yayımlanmıştır. Anket sonucuna göre hazırlanacak olan “Dijitalleşme Sürecinde Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Sektörü Raporu” çalışmamız ile dijitalleşme trendleri hakkında sektörümüzü bilgilendirmeyi ve sektörümüz için hedef dijitalleşme önerileri oluşturmayı planlıyoruz.

Yürütmekte olduğumuz çalışmaların lojistik sektörünün ve üyelerimizin dijital dönüşümlerine rehber olması amaçlanmaktadır.

Dijitalleşme Anketi için; LÜTFEN TIKLAYINIZ

Written by

Bir cevap yazın