İlham Veren Kadınlar #27 | Ece Cengiz

📢 İlham Veren Kadınlar #27

Bu hafta Zikriye Ürkmez moderatörlüğünde gerçekleşecek yayınımızın konuğu: Ece Cengiz.

 

Bu haftaki canlı yayınımızın konuğu Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği öğrencisi Ece Cengiz. Ece uzay  merakının peşinden giderek takımıyla birlikte roketler tasarlıyor. Uzay alanındaki bu keyifli kariyer başlangıcına birlikte tanıklık edeceğiz. Yayınımıza hepinizi bekliyoruz!

 

🕐Takviminize eklemeyi unutmayın, ilham dolu bir yayın olacak!

 

👉Ece Cengiz Kimdir?

Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği 4. sınıf öğrencisidir. Uzay alanındaki çalışmalara olan ilgisi onu Hazar Takımı ile bir araya getirdi. Ece, takım arkadaşlarıyla birlikte Teknofest 2019 ve Teknofest 2020 Roket Yarışmalarında Türkiye birinciliği elde etti. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inanan Ece, yarışmalardaki deneyimini bu alana ilgi duyan herkesin yaşaması gerektiğini düşünüyor. Roket teknolojileri ve uzay alanındaki çalışmaları yakından takip ediyor ve mezuniyetinden sonra bu alanda yüksek lisans yapmayı planlıyor.

 

👉Zikriye Ürkmez Kimdir? 

2013 yılında Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Birçok kurumsal şirkette iş deneyimi elde etti. Şu an yolculuğuna bir Start-up’ta yönetici olarak devam ediyor. Toplumsal cinsiyet eşitliği ve kadın güçlenmesi hareketinin destekçisi olduğu için SistersLab ekibinde gönüllü olarak YouTube canlı yayınlar moderatörlüğü yapıyor. Öğrenmenin hiç bitmeyen keyifli bir yolculuk olduğuna inanıyor, ilham veren insanlarla tanışmaktan, onların hikayelerini dinlemekten keyif alıyor. Kalan vakitlerinde 3 patili çocuğu ile vakit geçiriyor. Günlük hayatında su altı dalışı yapıyor ve tenis oynuyor. Psikoloji okumaları ise favorileri arasında yer alıyor.

 

İlham Veren Kadınlar Canlı Yayın Serisi Nedir? 

Teknoloji, Fen Bilimleri, Mühendislik, Matematik ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği alanlarında çalışan kadınların başarı hikayelerini dinlemek için her pazar günü, saat 20.00’da YouTube kanalımızda buluşuyoruz!

 

Bizi takip etmeyi unutmayın.👇

Web site: https://sisterslab.co

Instagram: https://www.instagram.com/sisterslabb

Twitter: https://twitter.com/sisterslab

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/sisterslab

Tarih

19 Ara 2021
Expired!

Zaman

8:00 pm - 9:00 pm

Bir cevap yazın

UND Dijital Çözüm Platformu AçıldıDijital Çözüm Platformuna Giriş Yap
+